Kazdağların’da Altın Araması Yapan Şirketler

Kazdağların’da Altın Araması Yapan Şirketler

KAZ DAĞLARI’nda altın çıkaran Alamos Gold ve Doğu Biga Madencilik’e yönelik tepkiler giderek büyüyor. Ağaç kesimiyle ilgili farklı rakamlar telaffuz edilirken Alamos Gold hakkında bilinmeyenler ortaya çıktı.


Alamos Gold; Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Kanada, Meksika ve Türkiye’de projeleri bulunan bir maden şirketi. Şirketin Türkiye’de Kaz Dağları ile birlikte 3 ayrı noktada projesi var. Alamos Gold’un faaliyet aşamalarda bulunan projeleri şöyle: Lynn Gölü (Kanada), Esperanza (Meksika), Quartz Dağı (ABD), Kirazlı (Türkiye), Ağı Dağı (Türkiye) ve Çamyurt (Türkiye). Şirketin Türkiye’deki bu 3 projesi de Çanakkale il sınırları içerisinde.

Alamos Gold ve Doğu Biga Madencilik
Şirket, Türkiye’deki faaliyetlerini iştiraki olan, yüzde 100 sahibi olduğu Doğu Biga Madencilik üzerinden yürütüyor. Alamos Gold’un odaklandığı şirket politikaları arasında “düşük maliyetli üretim” önemli bir yer tutuyor. İnternet sayfasının ilk sayfasında Alamos Gold’un temel odak noktaları olarak “düşük maliyetli üretim, finansal performans ve hissedarlara değer sağlamada liderlikten” bahsediliyor.
  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*