Çekmeköy Kaymakamlığı Tarafından Kıbrıs Gazilerine Binaen ‘Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni’ Gerçekleştirildi

Çekmeköy Kaymakamlığı Tarafından Kıbrıs Gazilerine Binaen ‘Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni’ Gerçekleştirildi

Çekmeköy Kaymakamlığı Tarafından Kıbrıs Gazilerine Binaen ‘Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni’ Gerçekleştirildi
21.06.2019
Çekmeköy Kaymakamlığı tarafından düzenlenen ‘Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni’ 21 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gazilere ve şehit ailelerine teslim edilmek üzere Çekmeköy Kaymakamlığı’na gönderilen Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları’nın tevcihi töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dua edildi.

Törene Çekmeköy Kaymakam Adem Arslan, Çekmeköy Garnizon Komutanı Albay Erkan Yasan, daire amirleri, muhtarlar, gaziler ve aileleri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Kaymakam Adem Arslan, Devlet Övünç Madalyaları tevcih talimatı veren Sayın Cumhurbaşkanımızın selamlarını ileterek hitabına başladı.

Kaymakam Adem Arslan konuşmasında Kıbrıs Barış Harekatı’nda göstermiş olduğunuz kahramanlıktan dolayı bugün Devlet Övünç Madalyası ve Beratı’nın takdimi için burada bulunuyoruz. Böyle güzel bir birliktelikte gazilerimize bir kez daha teşekkür etmek için bulunmaktan mutluluk duyuyorum. İnanıyorum ki takdim edeceğimiz madalya sizler için çok büyük bir hatıra çocuklarınıza miras bırakacağınız çok değerli bir miras olacaktır” dedi.

Konuşmasında Türkiye’nin jeopolitik konumunun ne kadar önemli olduğunu ve bu sebepten dolayı tarih boyunca Türk topraklarına göz diken bir takım unsurların hep var olduğunu söyleyen Kaymakam Adem Arslan, bin yıldır bu coğrafyada asil Türk milletinin şehitler verdiğini, toprağın uğrunda ölen varsa vatan olduğunu bugün beşikten mezara her Türk evladının bunu bildiğini ifade etti.

Kaymakam Arslan, “Bu asil millet bayrağı, inancı, değerleri uğruna canlarını feda eden, yardan ve serden vazgeçen yiğitlerini her zaman minnet ve şükranla anmaktadır ve anacaktır” diyerek, Türk tarihinin kahramanlık ve zaferler ile dolu olduğunu, bunlardan bir tanesinin de 1974 yılında gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı olarak tarihe geçtiğini altını çizdi.

Gençlere kısaca Kıbrıs Barış Harekatı hakkında bilgi veren Kaymakam Arslan, bu harekatta görev alan kahraman gazi ve şehitlere minnet duyduklarını söyledi.
İmkanlar dahilinde her zaman şehit yakınları ve gazilerin yanlarında olduklarını ifade eden Kaymakam Adem Arslan, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. yılında gazileri minnet ve saygı ile andıklarını, onlara içten duygular ile teşekkür ettiklerini bir kez daha göstermiş olduklarını belirtti.

Daha sonra gazilerimize ve yakınlarına Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan tarafından Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları tevcih edildi.

Programın sonunda gazi Ali Kamiloğlu Kıbrıs Barış Harekatı’nda yaşadıklarını programa katılanlar ile paylaştı.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*